Hogyan dekoráljunk képekkel
Szakértőknek nem mondanánk magunkat, de tény, ez a mi asztalunk, van pàr jó tippünk a témàban. Biztos megvannak az erre vonatkozó lakberendezési szabályok, de azzal nem foglalkozunk, a saját igényeink szerint ütjük szitává a falakat. Mindig be van tàrazva egy rakàs glett, jöhet aminek jönnie kell.
A legfontosabb, hogy mit ne csinàljunk! Ha rànk hallgattok, felejtősek a képeslap nagyságú képkeretek! Nem mutat, nem jó, nem kell. Ha ekkora méretű fotót szeretnétek a falra aggasztani, tegyétek nagyobb keretbe! Tök mindegy, hogy mekkora a falfelület, mekkora a belmagasság, a kis szöszmösz képek (majdnem) mindig elrontják a kompozíciót! Pinteresten láttuk pár kivételt, de őszíntén megmondjuk, hazai jó példával még nem találkoztunk.
A frissen festett falak kicsit bennünket is megijesztenek, ezért első körben mindig igen óvatosan megy a szögelés. 🙂
Aztàn persze az óvatossàg egyszercsak kevés lesz, indul az újratervezés, ill. az újraszögelés. A hatalmas asztal és a kristàlycsillàr izgalmasabb hàtteret kívànt.
Természetesen mindenki azt tesz a falára, ami neki tetszik. Mi szeretjük a poént és a mutatós, de olcsó printeket. Jöhet a következő lépés, az elrendezés. Muszáj, hogy legyen forma, hogy az összkép tetszetős legyen. Amitől a falnak megyünk, az a pici keretben pici képek szétszórva a falon. Kusza és rendezetlen összhatás, ráadásul 1 méter távolságról nem is látszik, hogy mi van az aprócska keretekben.
Csak semmi óvatoskodàs, ha üres a fal, elő a kalapàccsal, nem kell félteni a vakolatot. Ha elcseszted újra lehet vakolni glettel 🙂
Fotó: M&A dekor
Új komment