Így készült a téglafal
A téglafal iránti rajongásunk régre vezethető vissza, évekig nyálcsorgatva csodáltuk a külföldi blogokon, de nehéz feladatnak tűnt, meg túl kényelmesek is vagyunk, nem siettük el a dolgot. Nekiállhattunk volna sokkal előbb, de csak a mi lenne ha, meg a de jól mutatna nálunk gondolattal játszadoztunk. Aztán Ancsa férje gondolt egyet és téglázott, aztán Merci is nekiugrott. A folyamatot akkor nem dokumentáltuk itt a blogon, de mivel azóta sokan érdeklődnek, hogy készült, most bepótoljuk.
Az előtte állapot, mert a téglázás előtt is volt élet, ugyebár.
A hófehér korszak, ami nálunk általában télen tetőzik. Azt gondoltuk, itt hibázni nem lehet, hiszen a tégla is fehér lesz….előbb-utóbb.
Tündérkirálylányok is boldogok, hogy mindjárt/megint feje tetejére áll a lakás. 😀
Természetesen nem a falat kell leverni, bontott téglát szeletelik nagyon okosan 3 felé, ilyen szeletet vásároltunk (2.500-3.500,- Ft/m2), annak is a külső felét, hogy elkerüljük a szabályos (gagyi) dísztégla hatást, rusztikus felület a cél, tehát a belső szelet nem jó, bármilyen csábító is az ára ( 900-1200,- Ft/nm) Már csak csemperagasztó és burkolómester szükségeltetik a kezdéshez.
A sima falat kicsit…inkább nagyon megkaparta a szaki, hogy jobban tapadjon a ragasztó.
Aztán már csak pakolgatjuk fölfele a szeleteket, 1-1,5 cm-es fugákat hagyva köztük.
Estére, mindenki nagy örömére, majdnem kész, másnap jön a folytatás, de egy lakberőrültet semmi sem tántorít el attól, hogy tartson egy főpróbát…
…az sem zavarja, hogy a téglából még csöpög a víz, felül fél méteres sávban még a csupasz fal díszeleg és másnap újra bokáig érő ragasztóban fog úszni a lakás. 😀
PONT ÍGY! 😀 Merthogy másnap jön még a fugázás, aminél arra kell figyelni, hogy ne legyen szép, hiába akarja mesterünk gyönyörűen, szabályosan csinálni, ne hagyjuk, mélyen kaparjunk bele abba a fugába, minél rusztikusabb, annál jobb.
Így a tuti, látszódjanak azok a szeletek.
Újabb romeltakarítás, most már véglegesen, jöhet a dekorálás és örülés a csodás látványnak, ami, ahogy szárad a tégla, egyre szebb lesz. Annyira, hogy a fehérre festés is eltolódott.
Azt gondoltuk a tégla sötét színe össze fogja nyomni a nappalit és elnyeli a fényt, de nem így történt, ellenkezőleg, határozottan nagyobbnak tűnt amikor beléptünk.
Nem kellemes a hercehurca, ami a felrakással jár, de mindenféleképpen megérte, mert brutál jó lett a lakás hangulata, imádjuk a látványt.
Na, akkor ezzel végeztünk is, illetve nem , van 2.rész, merthogy pár hónap elteltével, a téglát fehérre kentük.
A festéssel járó viszontagságokat ide kattintva olvashatod.
fotók: Merci-Ancsa dekor
Kommentek
Tyukodi Lilla
Hello, Én is most szeretnék tégla falat csináltatni a külső szelet tégláim meg vannak már. :O) Tudsz egy jó mestert ajánlani, aki szépen és jó áron dolgozik? Még olyan kérdésem lenne, hogy a fugaszínét h választottátok ki? Mert először én is fehérre festett téglafalon gondolkodtam, de már félek egy kicsit tőlem nem szeretném ha nagyon rideg lenne a lakás, azért lehet h első körben meghagynám az eredeti állapotban. Így nem kell valamivel le kezelni? Por és koszolódás miatt? Az utolsó kérdésem, még az lenne h olvastam olyanról máshol, h vízbe be kell mártani a téglát és te is olyanról írtál h vizes és szárad? Mennyire van erre szükség? Köszönöm a segítségedet előre is. Üdv Lilla
Dóczi Mercedes, Takács Anikó
Hello, Lilla! Nem Budapesten élünk, így szakembert sem tudunk ajánlani. Fugaszínt nem lehet választani,ugyanazzal fugáztak, amivel ragasztották a téglát. A tégla a ragasztástól lett vizes, magába szívta a nedvességet, mi nem áztattuk. Ha eredeti állapotban hagyod, kezelni kell, mert nagyon porzik. Nem tudjuk, hogy erre milyen anyagot használnak, mi festettük a téglát, szakembernél érdeklődj ez ügyben. Üdv, Merci, Ancsa